Integracja z MS Outlook

Oprogramowanie Microsoft Outlook wchodzące w skład pakietu MS Office należy do najlepszych i najpopularniejszych narzędzi do obsługi poczty elektronicznej i organizacji pracy.
Tworząc system ATTADO postanowiliśmy wykorzystać interfejs graficzny oraz mechanizmy integracyjne Outlook-a, aby wprowadzane przez nas funkcjonalności systemu były jednocześnie i proste w użyciu, i doskonale zintegrowane ze środowiskiem pracy użytkownika.
W ten sposób możemy zaproponować rozwiązanie będące alternatywą do wprowadzania dużych systemów CRM czy obiegu dokumentów, które wymagają dużego nakładu czasu i środków na wdrożenie.

Osiągnęliśmy pełne zintegrowanie wprowadzanych przez nas funkcjonalności e-Dokumentów, e-Kontaktów i e-Spraw ze standardowymi, na co dzień wykorzystywanymi, funkcjami Microsoft Outlook.
Dzięki tej integracji, system ATTADO umożliwia, bezpośrednio z poziomu programu MS Outlook, budowanie logicznych połączeń pomiędzy różnymi elementami e-maila oraz składowanie ich i zarządzanie tymi elementami w bazie danych systemu ATTADO.
Przykładowo otrzymując e-maila od kontrahenta użytkownik może w łatwy sposób:

  • Przejąć załączniki maila do bazy e-Dokumentów

  • Zarejestrować maila w historii korespondencji z danym e-Kontaktem

  • Połączyć maila z konkretną e-Sprawą / e-Projektem z jakim dany mail jest związany

Działając w ten sposób użytkownicy systemu ATTADO mają możliwość przesyłania pomiędzy sobą e-maili zawierających jedynie odnośniki (linki) do centralnej bazy e-Dokumentów, e-Kontaktów oraz e-Spraw, bez konieczności wysyłania plików. Natomiast w korespondencji zewnętrznej, dzięki funkcjom wersjonowania i statusów, posługują się zawsze aktualnymi wersjami dokumentów.

Aby zagwarantować spójność danych posiadanych w swojej bazie, system ATTADO wykonując wszystkie operacje każdorazowo sprawdza czy inny użytkownik nie dokonał już rejestracji tych danych wcześniej.

W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.